×
Arama yapmak için "Enter", kapatmak için "ESC" kullanabilirsiniz
DİASPORA ULUSLARARASI KISA FİLM FESTİVALİ’NİN AFİŞİ BELLİ OLDU

DİASPORA ULUSLARARASI KISA FİLM FESTİVALİ’NİN AFİŞİ BELLİ OLDU

Sinemaseverlerle 27-29 Ağustos tarihleri arasında Atlas Sineması’nda buluşmaya hazırlanan ve bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Diaspora Uluslararası Kısa Film Festivali’nin afişi paylaşıldı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) kurumsal iş ortaklığında; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Global İletişim Ortağı Anadolu Ajansı destekleri ile; Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı organizasyonunda bu yıl ilki düzenlenecek Diaspora Uluslararası Kısa Film Festivali’nin afişi belli oldu. Diaspora toplulukları ve sinemasının sahip olduğu özgünlüğü kendine özgü motiflerle 27-29 Ağustos tarihleri arasında Atlas Sineması’nda pandemi koşullarına uygun olarak sinemaseverlerle buluşturacak festivalin afişi beğeni topladı.

Festivalin İlk Yılında “Diaspora”ya Işık Tutan Afiş

Festivalin ilk yılına özel olarak tasarlanan afişin merkezinde festivalin logosunda bulunan göz yer alıyor. Kırmızı ve mor renkler ile tonlarının yumuşak uyumuyla göz alıcı bir renk paleti sunan afiş, bu yönüyle renklerin sinema sanatındaki önemine de vurgu yapıyor. Buzlu bir cam ve ardından belli belirsiz seçilen bir el izi ile yüzün varlığı da festivalin ilk yılındaki sloganı #HerŞeydenBirazKalır ifadesini görsel anlamda tamamlamaya yardımcı oluyor.

Farklılıkların zenginlik olduğu anlayışıyla, farklı diasporaların ne denli başarılı eserler ortaya çıkarabileceğini, sinemanın sanatsal anlatım gücüyle gösterecek Diaspora Uluslararası Kısa Film Festivali’nde bu yıl gösterimler, “Kültür ve Sanat Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Genelgesi” kapsamında belirlenen kurallar ve tedbirlere uyularak sinema salonlarında fiziki olarak Atlas Sineması’nda yapılacak.

COVID-19 Önlemleri Hakkında Önemli Bilgi

27-29 Ağustos 2021 tarihleri arasında Atlas Sineması’nda düzenlenecek Diaspora Uluslararası Kısa Film Festivali gösterimleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü’nün 23 Haziran 2020 tarihli “Kültür ve Sanat Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Genelgesi” kapsamında alınacak tedbirlere uygun gerçekleştirilecek.